środa, 2 stycznia 2013

Drukarki igłoweDrukarki igłowe należą do typowych, pierwszych urządzeń drukujących. Głowica drukująca posiada od 9 do 48 stalowych igieł umiejscowionych w jednym lub dwóch rzędach. Wbrew archaicznego rozwiązania serwis ksero Zabrze pomoże, kiedy nadejdzie pora wymiany eksploatacyjnej.
Sprężynka wprawia każdą igłę w ruch, a pole magnetyczne wywoływane magnesami stałymi unieruchamiają igły w środku głowicy podczas spoczynku. Elektromagnes tworzy przewód nawinięty wokół magnesu stałego. Pole elektromagnetyczne o polaryzacji odwrotnej do pola magnesu stałego powstaje w wyniku pracy elektromagnesu przez który przepływa prąd – igły z głowicy są wypychane przez sprężynkę. Poprzez odbicie igły na papierze przez taśmę barwiącą powstaje punkt. Każdy kolejny punkt przelany na papier powstaje poprzez przesunięcie jednego rządka głowicy o ułamek milimetra. Do tego celu wykorzystywany jest silniczek krokowy. Zastosowanie kilku głowic drukujących zwiększa wydajność drukowania. Synchronizacja wydruku jest możliwa przez tzw. tarczkę zamontowaną na osi silnika. Jak w przypadku standardowej maszyny do pisania, papier podawany jest za pomocą wałka, bądź zębatek.
Kolorowe drukarki igłowe posiadają taśmę składającą się z kilku odcinków kolorów podstawowych. Systematyczne drukowanie sprawia, iż igły głowicy stykają się z różnymi barwnikami i dochodzi do zanieczyszczenia taśmy. Serwis ksero Bytom rozwiąże problem.
Pomimo hałaśliwej pracy sprzętu oraz długiego czasu oczekiwania na tekst (200-400 znaków na sekundę w trybie zwykłym), zaletą jest niska cena i koszt eksploatacji. Dodatkowo, jest możliwość stosowania różnego rodzaju papieru, czy również drukowanie kilku kopii w jednym czasie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz