czwartek, 3 stycznia 2013

Powrót do przeszłości


Drukarki igłowe przystają do przeciętnych, pierwszych urządzeń drukujących. Głowica drukująca posiada od 9 do 48 stalowych igieł zlokalizowanych w jednym bądź dwóch rzędach. Kserokopiarki serwis Zabrze pomoże kiedy pojawi się kłopot.

Sprężynka wprawia każdą igłę w obieg, a pole magnetyczne wywoływane magnesami trwałymi hamują igły w środku głowicy podczas spoczynku. Elektromagnes tworzy kabel nawinięty wokół magnesu trwałego. Pole elektromagnetyczne o polaryzacji odwrotnej do pola magnesu stałegopowstaje w rezultacie pracy elektromagnesu przez który przepływa prąd – iglice z głowicy są nabijane przez sprężynkę. Poprzez odbicie iglicy na papierze przez taśmę kolorującą powstaje punkt. Każdy kolejny punkt przelany na papier powstaje poprzez przestawienie jednego rządka głowicy o ułamek milimetra. Do tego zamiaru używany jest silniczek krokowy. Użycie kilku głowic drukujących wzmaga sprawność drukowania.Synchronizacja wydruku jest realna przez tzw. tarczkę zamontowaną na osi silnika. Jak w przypadku standardowej maszyny do zapisywania, papier przekazywany jest za drogą wałka, bądź zębatek.

Kolorowe drukarki igłowe mają taśmę z kilku odcinków odcieni zasadniczych. Metodyczne drukowanie sprawia, iż igły głowicy stykają się z rozmaitymi pigmentami i dochodzi do zanieczyszczenia taśmy.

Pomimo hałaśliwej pracy sprzętu a także długiego czasu wyprzedzania na tekst (200-400 symboli na sekundę w trybie typowym), wartością jestmała wartość i wydatek eksploatacji. Jednocześnie, jest możliwość używania różnego gatunku papierów, czy również drukowanie kilku kopii na raz. Kopiarki Gliwice